0

GEO5 software

Online nápověda

Stromeček
Nastavení
Program:
Jazyk:

Šablony

V rámu "Šablony" se definují laboratorní zkoušky, které lze v programu zadávat.

Typy zkoušek, jejichž šablony jsou součástí zvolené sady šablony, jsou zobrazeny v pravé částí okna a tvoří jednotlivé rámy.

Šablona každé zkoušky obsahuje:

Dále je zde možné upravit:

Rám "Šablony"

Práce se sadami šablon je prakticky stejná jako práce s nastavením norem v rámech "Nastavení" u většiny programů GEO5.

Tlačítko "Vybrat sadu šablon" slouží k volbě již vytvořené Šablony ze "Seznamu sad šablon dat zkoušek".

Tlačítko "Správce šablon" otevře dialogové okno "Správce šablon dat zkoušek", ve kterém lze prohlížet a upravovat jednotlivé sady šablon. Také se zde určuje, které sady budou viditelné v "Seznamu sad šablon zkoušek". Ve "Správci šablon" lze také sady šablon exportovat a importovat.

Program jednak obsahuje předdefinované základní Sady šablon (1), ale umožňuje i vytvářet uživatelské Sady šablon (2). Tlačítkem "Upravit kopii aktuální sady šablon a přidat ji do správce" otevřeme dialogové okno s kopií aktuální sady šablon, kterou můžeme dále upravovat. Vytvořená sada se následně zařadí do "Správce šablon dat zkoušek".

Tlačítko "Vytvořit lokální sadu šablon" umožňuje rychlou prohlídku a editaci aktuální sady šablon. Pokud se nějaký údaj změní, změní se název sady na "Lokální pro aktuální úlohu". Program dále pracuje s touto lokální sadou šablon. Pokud se rozhodneme, že je tato sada vhodná i pro další úlohy, přidáme ji do "Správce šablon" tlačítkem "Přidat do správce".

Vyzkoušejte si programy GEO5. Zdarma.