0

GEO5 software

Online nápověda

Stromeček
Nastavení
Program:
Jazyk:

Přidání rozhraní

Tlačítko "Přidat rozhraní" zapne režim zadávání bodů nového rozhraní. Maska myši se změní na "osový kříž", změní se podoba rámu.

Rám "Rozhraní"

Kliknutím levého tlačítka myši na desktop lze zadat body rozhraní. Souřadnice (x, z) každého zadaného bodu se řadí do tabulky "Body nového rozhraní". Alternativně lze body přidávat také v dialogovém okně (tlačítko "Přidat body textově"). Zadaný bod je vždy automaticky zaokrouhlen na dvě desetinná místa - zadání myší i klávesnicí je tedy zcela rovnocenné.

V průběhu zadávání lze jednotlivé body zadávaného rozhraní editovat a mazat.

Zadávání ukončíme stisknutím tlačítka "OK Přidej rozhraní" (s přidáním zadaného rozhraní do seznamu rozhraní), nebo tlačítkem "Storno" (změny se neuloží).

Při zadávání je možné využít funkce mřížky (gridu).

Režim zadávání bodů rozhraní

Pro zadání bodů je možné využít šablonu získanou z importu DXF.

Program umožňuje zadávat i svislá rozhraní - v tomto případě se program ptá, zda vložit bod vlevo nebo vpravo. Tlačítka pro potvrzení jsou zobrazena barevně - stejnou barvou jsou i na desktopu vykresleny obě varianty zadání.

Korekce při zadání svislého rozhraní

Program obsahuje automatický korektor zadávaného rozhraní, který dopočte koncové body rozhraní a zadané rozhraní vloží do seznamu rozhraní.

Vyzkoušejte si programy GEO5. Zdarma.