0

FIN EC

Online nápověda

Stromeček
Nastavení
Program:
Jazyk:

Vkládání konstrukce

Při vkládání konstrukce ze souboru *.dxf nebo z "Generátoru 2D konstrukcí" je možné určit bod vložení (polohu levého dolního rohu vkládané konstrukce na pracovní ploše). Kromě souřadnic lze určit i natočení vkládané konstrukce. Vkládaná konstrukce může být pouze přidána k již existujícím prvkům (volba "vložit jako součást stávající konstrukce") nebo může existující prvky nahradit ("nahradit aktuální konstrukci vkládanou").

Program též umožňuje uložit vloženou konstrukci jako pojmenovaný výběr. Pojmenovaný výběr představuje seznam styčníků a dílců, které lze kdykoliv rychle označit jako vybrané pomocí okna "Správce pojmenovaných výběrů". Pojmenovaný výběr může být použit v případě pozdějších úprav, které je výhodné aplikovat na celou konstrukci (posun, změna průřezů, přidání zatížení). Pro vytvoření nového pojmenovaného výběru je třeba zaškrtnout políčko "vložit do výběru" a zadat název budoucího výběru.

Pokud je zaškrtnuta volba "povolit vícenásobné vkládání", je možné vkládat konstrukci opakovaně na různá místa pracovní plochy.

Vkládání konstrukce do projektu

Vyzkoušejte si zdarma náš software.
Stáhněte si aktuální Edici zdarma.