0

FIN EC

Online nápověda

Stromeček
Nastavení
Program:
Jazyk:

Kresba

Toto dialogové okno umožňuje nastavit barvy jednotlivých prvků, které se zobrazují na pracovní ploše či ve výstupech. Vzhled a rozsah okna se může lišit dle režimu, pro který se spouští (například "Nastavení kresby dílců", "Nastavení kresby výstupů"). Dialogové okno se tak může například u dimenzačních programů lišit, je-li spuštěno pro aktivní úlohu "Řez" či "Dílec" v ovládacím stromečku. Základ okna tvoří náhled prvku a volby jednotlivých barev, které jsou z důvodu přehlednosti uspořádány do záložek dle režimů zadávání. U všech prvků kresby lze nastavit, zda mají být kresleny a případně jakou barvou. Barva se vybírá v rozbalitelném seznamu za popisem prvku. Poslední položka v seznamu barev (barva "vlastní") umožňuje zadání zcela libovolné barvy.

V záložce "Globální" lze využít dvě přednastavená barevná schémata: "Černé pozadí" a "Bílé pozadí". Zároveň lze volit výšku popisu na pracovní ploše.

Nastavení kresby pro úlohu "Dílec"

Pro některé režimy (například pro "Nastavení kresby řezu") může být dialogové okno zjednodušeno a nemusí obsahovat některé části jako např. náhled či záložky. Způsob práce s dialogovým oknem však zůstává stejný.

Okno "Nastavení kresby řezu"

Vyzkoušejte si zdarma náš software.
Stáhněte si aktuální Edici zdarma.