0

TRUSS4 Software

Klíče a licencování

Typy klíčů

Licenční systém používá následující typy klíčů od výrobce Thales Sentinel :

Klíč Typ klíče Vzhled Použití Název klíče
Hardwarové Lokální časový Jeden uživatel HASP HL Time
Síťový časový Více uživatelů HASP HL NetTime (10,50)
Softwarový Lokální časový Jeden počítač HASP SL AdminMode

Hardwarový klíč - Lokální časový

Lokální časový klíč obsahuje nezávislé hodiny RTC (Real Time Clock) napájené zabudovanou baterií a je tak vhodný pro časově omezené licence. Pokud zakoupíte lokální licenci s hardwarovým klíčem, můžete programy nainstalovat na libovolný počet počítačů s tím, že programy fungují jen na počítači, ke kterému je právě připojen lokální hardwarový klíč.

Hardwarový klíč - Síťový časový

Síťový časový klíč obsahuje nezávislé hodiny RTC (Real Time Clock) napájené zabudovanou baterií a je tak vhodný pro časově omezené licence. Maximální počet uživatelů, kteří mohou program používat současně v určitém okamžiku, je dán počtem zakoupených licencí, tj. přístup k programu může mít neomezeně mnoho uživatelů, ale v daném okamžiku vždy jen tolik uživatelů, kolik je zakoupeno licencí. Pokud zakoupíte síťovou licenci, můžete programy používat v počítačové síti, popř. na virtuálních strojích.

Softwarový klíč

Softwarový klíč se předává uživateli pomocí textového řetězce nazvaného „token“, který je zaslán emailem. Softwarový klíč je vázán na parametry hardwaru počítače, na kterém je nainstalován. Pokud se tyto parametry změní, nejdou spouštět programy. Softwarové klíče nejsou povoleny na virtuálních počítačích.

Typy licencí

Typ licence je dán způsobem použití – lokální licence (pro práci na samostatně stojícím počítači) nebo síťová licence (pro práci v síti nebo na virtuálních strojích). Více informací o typech licencí.

Ovladače klíčů

Stáhněte si nejnovější Ovladače klíčů.

Operace s licencemi a klíči

V této sekci je popis jednotlivých operací souvisejících s licencemi Fine.

FAQ

Co dělat, když nebyl HW klíč rozpoznán?

Když přípojíte HW klíč do USB portu a rozsvítí se červená LED, znamená to, že HW klíč byl správně rozpoznán. Pokud se červená LED nerozsvítí, zkuste nainstalovat ovladač klíče.


Kde najdu sériové číslo klíče?

Sériové číslo klíče naleznete v programu Fine License Customer uvedené jako "KeyID".


Jak nainstalovat ovladač klíče?

V případě problémů se spuštěním zakoupených programů, může být příčinou problému chybějící ovladač klíče. Jak si ovladač nainstalovat naleznete v Online Nápovědě.


Lze softwarový klíč přesunout na jiný počítač?

Softwarový klíč je vázán na hardware daného počítače. Při zakoupení nového počítače lze bezplatně softwarový klíč přesunout. V případě krádeže či poškození pevného disku nás prosím kontaktujte.


Mohu změnit hardware počítače se softwarovým klíčem?

Po částečné změně hardwaru použijte funkci Nahlásit změnu hardwaru pro obnovu plné funkčnosti licencí.


Jak funguje síťová licence?

Síťové licence poskytujeme pouze ve variantě s hardwarovým síťovým klíčem. Pokud zakoupíte síťovou licenci, můžete programy používat v počítačové síti, popř. na virtuálních strojích. Maximální počet uživatelů, kteří mohou program používat současně v určitém okamžiku, je dán počtem zakoupených licencí. Ke spuštění softwaru je nutné mít síťový hardwarový klíč připojený k libovolnému počítači v síti. Více informací o nastavení síťové licence.


Na co potřebuji HW klíč?

HW klíč je malé zařízení, které se zapojuje do USB portu počítače. Chrání náš software před nelegálním kopírováním. Chráněné programy fungují jen na počítači, ke kterému je právě připojen HW klíč.


Co dělat v případě ztráty nebo poškození HW klíče?

HW klíč představuje zakoupené licence. Ztráta klíče může mít za následek ztrátu zakoupených licencí. V případě poškození HW klíče nabízíme možnost jeho výměny za cenu nového HW klíče (viz Ceník). Poškozený klíč je nutné nám zaslat zpět.


Mohu si zálohovat softwarový klíč?

Pro zálohování softwarového klíče doporučujeme použít nástroj Windows Zálohování a obnovení, který nabízí funkci pro vytvoření Bitové kopie systému, což je přesná kopie disku. Bitovou kopii lze pak použít k obnovení obsahu počítače v případě, že pevný disk nebo celý počítač přestane fungovat.


Jak lze deaktivovat SW klíč?

Pokud chcete SW klíč deaktivovat, kontaktujte nás emailem na support@fine.cz


Jaké jsou doporučené systémové požadavky pro spouštění našich programů?

  • Rozlišení obrazovky 1920×1080+
  • Grafický adaptér podporující OpenGL 4.6 (Intel UHD Graphics+, NVIDIA GeForce 10 series+, NVIDIA Quadro T series+, AMD Radeon 400+)
  • RAM 16GB+ (Stratigrafie, TRUSS 3D)
  • RAM 32GB+ (Mračno bodů)